Малювання баскетбольним м’ячем
Китаянка Хонг Ю вирішила створити портрет свого кумира, баскетболіста Яо Міна. Він недавно закінчив свою зоряну кар’єру в «Х’юстон Рокетс». Але чим краще всього намалювати баскетболіста? Звичайно ж, м’ячем!
Дівчина обожнює малювання, але вибирає для втілення свого таланту незвичайні предмети. На цей раз її пензлем став баскетбольний м’яч. Вона наносила на нього фарбу і кидала у полотно. На полотні залишався сліді. Поступово на папері проявився образ знаменитого гравця. Ролик про таку незвичайну техніку отримав понад 400 000 переглядів на You Tube.
Хонг Ю з портретом баскетболіста Яо Міна
Малювання язиком
Кажуть, що художники повинні страждати за своє мистецтво. В результаті вони змушені одягатися в брудну білизну, а харчуватися взагалі незрозуміло чим. Але всіх художників-мучеників перевершив Ані Кей. Справа в тому, що він пише свої картини власним язиком. Наслідком цього є супутні постійні головні болі, спазми і нудота. Коли Ані вирішив писати картини незвичайним способом, то спершу він обирав у якості інструменту ніс. Але виявилося, що цей метод був уже випробуваний іншими художниками. Перші спроби використовувати язик обернулися серйозними болями в голові й тілі через гострі випари від фарби.
Гордістю художника є полотно завдовжки 2,5 метра, що копіює ”Таємну вечерю” Леонардо да Вінчі. Робота над цією картиною зайняла 5 місяців.
Індійський художник Ані Кей за роботою
Малювання наосліп
Дмитро Дідоренко, незрячий художник народився в м. Харкові 17 грудня 1967р.. Випускник Харківського інституту мистецтв втратив зір у 19 років. Перемога над темрявою вже принесла Дмитру пишний лавровий вінок у формі диплома, медалі й статуетки «Ніка» від Міжнародного клубу рекордсменів і премію імені Куїнджі. Його ім’я занесено до Книги рекордів планети та Золотої енциклопедії «Образотворчі художники всіх часів та народів», що видається у Німеччині. Він також удостоєний звання художника ІІІ категорії Світового класу, є членом Міжнародної Федерації при ЮНЕСКО «Художники-графіки Росії».
За роки творчості він створив майже тисячу повноцінних картин і брав участь у понад сорока виставках. Дмитро малює не лише фарбами й чорнилом, а й використовує аплікацію – шматочки картону та тканин, які потім приклеює і отримує цілком чітке і зрозуміле зображення квітів, дерев, будинків.
Картина Д. Дідоренка
Підводні картини
Андре Лабан – французький художник, підводний оператор команди легендарного Жака Іва Кусто першим почав писати підводний світ з натури після того, як місяць прожив в підводному будинку. Його картини занурюють глядача в реальний підводний світ, дають йому можливість відчувати те, що бачить аквалангіст під водою: підводні пейзажі, печери і гроти.
47-річний підводний художник з Києва Олександр Білозор потрапив до Книги рекордів України, намалювавши картину розміром 0,7х1,0 м на глибині 12 метрів за 1 годину 20 хвилин. Творив він біля берегів Ялти у Криму. На картині митець-дайвер зобразив баржу, яка затонула неподалік від Масандрівського пляжу.
Перед початком малювання креативний дайвер покриває свої полотна водонепроникним клеєм. Білозор стверджує, що працювати на дні, з огляду на отриманий досвід, йому так само легко, як і на поверхні. Набагато важче підібрати фарбу – знайшовся тільки один сорт, який не розмиває вода. Причому автор гарантує, що і через п'ять років полотно не осиплеться.
Олександр Білозор за роботою на дні Чорного моря
Ще один незвичайний метод створення картин винайшов художник Іоан Уорд, який робить свої малюнки на дерев'яних полотнах за допомогою розплавленого скла.
Порівняно недавно з'явилося поняття - тривимірний живопис. При створенні тривимірної картини кожен шар заливається смолою, і на кожен шар смоли наноситься окрема частина картини. Таким чином, виходить натуральне зображення, яке деколи складно відрізнити від фотографії живої істоти.